Czyszczenie filtrów DPF Euro 5,6 ATUT Poznań : powietrzem, serwis filtrów, wypalanie

Nasze filtry przystosowane są do czyszczenia sprężonym powietrzem, samodzielnie, przez przewoźnika.
ATUT Euro5 Poznań dostarcza filtry w technologii XXI wieku, suche,pasywnej regeneracji, do pracy w transporcie dalekobieżnym bez potrzeby dolewania dodatków do paliw. Od początku oferujemy filtry suche rekomendowane przez producentów Mercedesa i Setrę do wykorzystania w innych markach pojazdów.

Występują 3 rodzaje czyszczenia wkładu filtra DPF ATUT Euro5
-------------------------------------------------------------------------
1.czyszczenie eksploatacyjne, samodzielne, sprężonym powietrzem
2.czyszczenie eksploatacyjne,serwisowe,przez wypalanie
3.czyszczenie interwencyjne,serwisowe,przez wypalanie

1.czyszczenie sprężonym powietrzem - samodzielne, eksploatacyjne
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Każdy może wykonać samodzielnie, co zmianę oleju silnikowego, wskazana jest dokładność i cierpliwość. Czas czyszczenia to około 2 godzin. Należy zbierać popioły i oddać do utylizacji. ATUT sprzedaje filtry wygodne w montażu/demontażu, do samodzielnego czyszczenie sprężonym powietrzem. To bardzo ważna zaleta eksploatacyjna naszych produktów, doceniana przez przewoźników.To dowód na dużą ilość platyny w filtrze.

2.czyszczenie serwisowe przez wypalanie
--------------------------------------------------------------
Następuje po około 3-4 czyszczeniach powietrzem. Przy dobrym stanie silnika jest to nawet po 150.000 km, pod warunkiem czyszczenia powietrzem przy zmianie oleju oraz nie stosowania niedozwolonego paliwa. Oleju silnikowy powinien być niskopopiołowy do filtrów DPF, bezsiarkowy. Filtrów DPF nie można obracać bo są ,,kierunkowe" . Obracanie filtra, zapycha jego struktury i utrudnia wypalanie.

Przyjmujemy wkłady filtra DPF do wypalania popiołów.
Należy dostarczyć wkład filtra kurierem na palecie lub dostarczyć po zgłoszeniu telefonicznym na adres naszego biura. Czas na wykonanie prawidłowej usługi to 2 dni robocze (48 godzin). ATUT nie planuje dostarczania zamienników na czas wypalania. Nasze filtry się nie psują. Eksploatacja jest długotrwała.Wypalanie filtra odbywa się na warsztacie, poza siedzibą biura, przy spełnieniu zasad ochrony środowiska. Odsyłamy czysty filtr kurierem. Gwarancja na wyczyszczony filtr to 6 miesięcy.

3.czyszczenie interwencyjne,serwisowe,przez wypalanie
----------------------------------------------------------------------------------
Jest konieczne w przypadku niekontrolowanego zapełnienia filtra i nagłego pojawienia się stałego ciśnienia w granicach powyżej 200 mbar.
Przyczyny mogą być silnikowe lub poza-silnikowe, np. złej jakości paliwo, niezgodne z normami UE.

Przyczyny silnikowe to np. potrzeba remontu:
-wtrysków
-zaworów
-pierścieni/cylindrów
-turbosprężarki
-układu zasilania paliwa lub powietrza

Przyjmujemy wkłady filtra DPF do wypalania.
Należy dostarczyć je kurierem na palecie lub dostarczyć po umówieniu na adres biura. Czas na wykonanie prawidłowej usługi 2 dni robocze (48 godzin). ATUT nie dostarcza zamienników na czas wypalania. Wypalanie filtra odbywa się w warsztacie serwisowym, przy spełnieniu zasad ochrony środowiska.Odsyłamy filtr kurierem.Gwarancja na wyczyszczony filtr to 12 miesięcy.

Uwaga:
----------
Istnieją na rynku filtry mokre, które szybciej się zapełniają. Z powodów eksploatacyjnych ATUT Filtryeuro5.pl nie rekomenduje filtrów mokrych pracujących z dolewaniem płynów, pomimo ich akceptacji w Zielonych Strefach.

Nie należy samodzielnie czyścić filtrów wodą lub chemią, bo nie przewidują tego producenci filtrów suchych, o strukturze plastra miodu. Można w ten sposób trwale uszkodzić filtr. Istnieje producent filtra do czyszczenia wodą. W przypadku doboru takiego filtra, ATUT poinformuje o technologii jego czyszczenia.

www.atut.filtryeuro5.pl

zapraszamy