Rejestracja pojazdów w Zielonych Strefach Europy: Dania, Austria, Niemcy, Wielka Brytania

Do wszystkich naszych filtrów bezpłatnie dołączamy Zieloną Plakietkę Niemiec kupowaną w Centrali w Berlinie, aby potwierdzić, że pojazd z filtrem jest ekologiczny, na poziomie PMK EURO5.

W kilku krajach Unii Europejskiej (Austrii, Danii, Wielkiej Brytanii) istniej obowiązek używania plakietek środowiskowych (ekologicznych) w strefach ochrony środowiska, dotyczy także cudzoziemców!
Przed wjazdem za granicę warto kupić plakietkę w Polsce!

Pomożemy Państwu w uzyskaniu rejestracji zielonego pojazdu z naszym filtrem na terenie:
Niemiec (Zieloną Nalepkę dołączamy bezpłatnie do zakupionego filtra)
Danii -obowiązują nalepki podobne do takich jak na terenie Niemiec
Wielkiej Brytanii

Lista krajów w których na dzień 01.01.2013 występują ograniczenia związane z posiadaniem przez pojazd Normy emisji spalin minimum EURO 4 oraz wymagane są oznaczenia pojazdu w formie plakietki lub rejestracja w systemie zielonych pojazdów:
Niemcy (oznaczenie pojazdu Zieloną Nalepką Niemcy)
Czechy (zgłoszenie wjazdu)
Dania (oznaczenie pojazdu Zieloną Nalepką Dania)
Wielka Brytania (rejestracja pojazdu w bazie pojazdów ekologicznych)
Austria wschodnia i Wiedeń (oznaczenie pojazdu Zieloną Nalepką)

W następujących krajach wystarczy posiadanie normy pojazdu minimum EURO 4 lub Certyfikatu doposażenia pojazdu w Filtr cząstek stałych DPF:
Węgry
Austria (dodatkowo wpis w dowód rejestracyjny)
Włochy (od 01.04.2014 wjazd pojazdem EURO 1,2,3 tylko z Filtrem cząsteczek stałych DPF lub pojazdem EURO 5,6)
Holandia
Belgia
Norwegia
Portugalia
Szwecja
Szwajcaria (dodatkowo wpis w dowód rejestracyjny)

Kierowcy pojazdów bez Zielonej Plakietki/rejestracji w kraju np: Niemcy/Wielka Brytania, nie mogą przekraczać miejskich Stref ochrony środowiska. Jeżeli jednak zdecydują się wjechać w tę Strefę, grozi im mandat. Kara dotyczy braku rejestracji w bazie danych prowadzonej przez Władze Miast. Regulacja ta dotyczy także turystów i osób przebywających w podróży służbowej, poruszających się samochodem osobowym, ciężarowym lub autobusem i kamperem na terenie krajów, gdzie wprowadzono wydzielone Strefy Ochrony Środowiska. Z tego względu zaleca się wszystkim kierowcom, którzy zamierzają wjeżdżać do Zielone Strefy o wczesny zakup Plakietki lub rejestrację w Zielonej Strefie.

ATUT FiltryEuro5.pl rejestruje pojazdy w Zielonych Strefach Niemiec, Danii i Wielkiej Brytanii, Austrii. Oferujemy Państwu możliwość załatwienia wszelkich formalności z otrzymaniem plakietki lub wpisu w bazę danych. Posiadamy w swojej ofercie akceptowane instalacje filtrów, które po zamontowaniu umożliwiają wjazd na tereny Zielonych Stref. Przy zamówieniu filtra Zielona Nalepka Niemcy jest gratis.

Zwracamy uwagę na rygorystyczne przepisy np. w Szwecji i Finlandii wymagające spełnienia pełnej normy EURO 5(pojazd po doposażeniu w instalację oczyszczającą spalin spełnia wymagane normy emisji)!!